Rimtay Yazılım Destek
Personel Ekleme ve Personel Parametreleri

Personel ekleme işlemi çok basittir ve hızlı içerik yöneticimiz ile çok rahat bir şekilde sisteme personel ekleyebilirsiniz. 

Bu yazıda, personel parametreleri detaylı bir şekilde açıklanacaktır.

  • Personel Kategorisi - Personelin ait olduğu kategori, bu kategori seçimine göre personeliniz maaş hesaplamalarında bir Kategori Bonusu alacak. Detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.
  • Personel Kodu - Muhasebe yazılımınızın veya kullandığınız herhangi bir sistemin personelinize atadığı özel bir kod var ise; personelinizi sistemimizde kolayca takip edebilmeniz açısından buradan bir kod verebilirsiniz. Eğer personele özel herhangi bir kod tanımlamıyorsanız, burayı boş bırakabilirsiniz.
  • İşe Başlama Tarihi - Maaş Sistemimizin, Kıdem hesaplama özelliğini kullanmak istiyorsanız; personelin işe başlama tarihini bu alana girmeniz gerekmektedir. Kıdem hesaplama özelliği sayesinde maaş sistemimiz otomatik olarak personelin çalıştığı yılı hesaplar ve personele çalıştığı yıl kadar kıdem bonusu verir.
  • Yol Yardım Katsayısı - Eğer personelinize işe geldiği günler için, toplu taşıma ve benzeri araçları kullanabilmesi adına bir yol yardımında bulunuyorsanız; sistemimiz gelişmiş bir devamsızlık sistemine de sahip olduğu için bu yol yardımlarını otomatik olarak hesaplayabilir; sadece işe geldiği günler için yol yardımı katsayısını personelin maaşına ekleyebilir. Eğer bu sistemi kullanmak istiyorsanız ve personelinize yol yardımında bulunuyorsanız, buraya personele, işe geldiği zamanlar için verdiğiniz günlük yol yardımı tutarını girin. Sistem maaşları hesaplarken bu tutarı kullanarak otomatik olarak yol yardımını personelin maaşına ekler.
  • Personel Bonusu (Hesap) - Personelinize özel, belirleyeceğiniz bir tutarı bonus olarak maaşına ekleyebilirsiniz. Bu tutar her maaş hesaplamasında personelinizin maaşına otomatik olarak eklenecektir. Eğer personelinize özel bir bonus vermek istemiyorsanız buraya 0 değerini girebilirsiniz.
  • AGİ - Personel maaşlarına Asgari Geçim İndiriminin otomatik olarak eklenmesini istiyorsanız, buraya Personele Özel AGİ tutarını girebilirsiniz.
  • Yedek Personel - Eğer personel daha rahat ilgilenebileceği, az sayıda noktaya taşıma gerçekleştiriyorsa, Onu Yedek Personel olarak atayabilirsiniz. Bu sayede inanılmaz derece yüksek prim tutarlarına sahip olmak yerine, diğer personelin kazandığı primlerin ortalama değerinde bir tutara sahip olur. Daha adaletlidir.
  • Personel Durumu - Eğer personeli sistem genelinde (prim hesaplamalarından/maaş hesaplamalarından) çıkarmak istiyorsanız personelin durumunu Pasif olarak ayarlayabilirsiniz, bu sayede dönemlik çalışan personelinizin, sürekli hesaplamalarda görünmesinin önüne geçmiş olursunuz.
  • Personel Telefon Numarası, Adresi, Notları ve Fotoğrafı - buraya size referans olması açısından bilgiler girebilirsiniz, boş bırakmanızın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Veri bütünlüğü açısından Personel Silme işlemleri devre dışıdır. Silinmesini istediğiniz bir personeliniz var ise; bize destek panelimiz aracılığı ile bilgi verip silinmesini sağlayabilirsiniz.


Son Güncelleme: 24/04/2022
Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?
0%
0%
Toplam Oy: 0
Diğer Sayfalar