Rimtay Yazılım Destek
Şikayetler

Sistemimiz dahili bir şikayet modülünü içinde bulundurur. Bu eklenen şikayetler referans amacıyla kullanılabileceği gibi, seçilen Şikayet Tipine göre; personel maaşlarından otomatik olarak kesinti yapılmasına olanak sağlayabilir.


Şikayet Tiplerine göre yapılan maaş kesintileri, belirlenen tutarlarda, şikayetin eklendiği tarihe göre otomatik olarak yapılır. Örnek vermek gerekirse;


Şikayet Tipi olarak Kılık Kıyafet seçildiği zaman 50₺ tutarında bir kesinti yapılacağı ayarlanmış olsun.


A Personeline 2020 Şubat ayı için bir Kılık Kıyafet nedeniyle şikayet kaydı eklenmiş olsun. Şubat ayının maaşları hesaplanırken A Personelinin maaşından 50₺ kesinti, otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır.


Veri bütünlüğünü sağlamak amacıyla eklenen şikayet kayıtları silinememektedir. Yanlışlıkla eklenen bir şikayet kaydı olduğu zaman Şikayet Durumunu İPTAL olarak seçebilirsiniz. İPTAL durumuna sahip şikayetler hesaplamalara dahil edilmezler.


Şikayet Kabul değeri KABUL olarak seçilmeyen şikayetler, hesaplamalara dahil edilmezler. Şikayet KABUL değerini, soruşturduğunuz şikayetleri geçici olarak hesaplamalardan uzak tutmak amacı ile kullanabilirsiniz. BEKLEMEDE olarak seçilmiş şikayetler, hesaplamalara dahil edilmeyeceği için; şikayetlerinizi BEKLEMEDE olarak ekleyip, daha sonra KABUL veya RED olarak atayabilir, gerekli durumlarda da İPTAL edebilirsiniz.


Son Güncelleme: 24/04/2022
Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?
0%
0%
Toplam Oy: 0
Diğer Sayfalar